Сарадња Института за сточарство и Волгоградског државног аграрног универзитета

Институт за сточарство и Волгоградски државни аграрни универзитет (Волгоград, Русија) склопили су споразум о сарадњи. Потписивање  уговора је одржано у оквиру посете Универзитету помоћника директора за науку др Милана П. Петровића.  Током боравка у овој престижној научно образовној институцији са преко 10.000 студената, др Милан Петровић је упознао научни и образовни потенцијал универзитета, разговарао са ректором, дописним чланом Руске академије наука, професором Алексејем Овчиниковим, о могућностима и изгледима за будући заједнички рад. Радна посета страног госта трајала је 4 дана, од 12. до 16. јануара 2019. године. Током тог периода, он је посетио савремене истраживачке лабораторије Факултета биотехнологије и ветеринарства у саставу универзитета, одржао је предавање (мастер клас) на тему „Савремена селекција домаћих животиња – трендови и изазови“, разговарао са многим професорима и студентима, а посетио је и једну од највећих фарми у Волгограду компаније „Дон“.

Volgograd, 2019Volgograd, 2019 - 2

Међународни пројекти:

logo star

logo tic

Сарадња Института за сточарство и Волгоградског државног аграрног универзитета – ИНСТИТУТ ЗА СТОЧАРСТВО Top