Organizator simpozijuma: Institut za stočarstvo, Beograd-Zemun, Srbija
Pokrovitelji simpozijuma: Ministarstvo nauke, tehnološkog razvoja i inovacija Republike Srbije i Ministarstvo poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede Republike Srbije
Simpozijum su otvorili predsednik Međunarodnog naučnog komiteta, prof. dr Giacomo Biagi, Odsek za veterinarstvo, Univerzitet u Bolonji, Italija i dr Nikola Delić, direktor Instituta za stočarstvo i predsednik Organizacionog komiteta.
U ime pokrovitelja, skupu su se obratili prof. dr Miroslav Trajanović, državni sekretar Ministarstva nauke, tehnološkog razvoja i inovacija Republike Srbije i dr Boban Kostić, državni sekretar Ministarstva poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede Republike Srbije, kao i dr Ivan Bošnjak, državni sekretar za ljudska i manjinska prava i društveni dijalog Republike Srbije.
Međunarodni naučni komitet simpozijuma, sastavljen od 48 članova, od kojih je 19 bilo iz inostranstva (11 zemalja). U radu simpozijuma učestvovalo je 41 inostranih učesnika (iz 23 zemalja – Azerbejdžan, Belgija, Bosna i Hercegovina, Bugarska, Grčka, Estonija, Italija, Letonija, Litvanija, Mađarska, Nemačka, Poljska, Rumunija, Severna Makedonija, Slovenija, Turska, Ukrajina, Francuska, Holandija, Hrvatska, Švajcarska, Švedska i Španija), kao i 39 domaćih učesnika iz renomiranih naučno-istraživačkih i obrazovnih institucija u Srbiji (Institut za stočarstvo, Beograd-Zemun, Poljoprivredni fakulteti u Beogradu, Nišu i Novom Sadu, Agronomski fakultet, Čačak, Fakultet veterinarske medicine, Beograd, Naučni instituti za veterinarstvo u Beogradu i Novom Sadu, Institut za primenu nauke u poljoprivredi, Beograd, Institut za kukuruz „Zemun Polje“, Zemun-Beograd, Institut za krmno bilje, Kruševac). Ukupno je prezentovano 80 radova, 45 radova usmeno u okviru različitih sekcija i 35 radova u okviru poster sekcije. Usmeno je prezentovano 27 radova učesnika iz inostranstva i 18 radova domaćih autora, a u okviru tri poster sekcije, 14 radova učesnika iz inostranstva i 21 radova domaćih autora. Predstavljeni su rezultati najnovijih istraživanja koja su dala odgovore na najveće izazove u oblasti genomske selekcije, fenomike, sofisticiranog menadzmenta, očuvanja agrobiodiverziteta, pametne poljoprivrede u uslovima klimatskih promena kao i biosigurnosti. Svi prijavljeni radovi su recenzirani i objavljeni u elektronskoj formi u Zborniku apstrakata – Book of Abstracts (ISBN 978-86-82431-81-7, COBISS.SR-ID 125638921, Narodna biblioteka Srbije, Beograd, www.istocar.bg.ac.rs) i Zborniku radova – Proceedings of the 14th International Symposium „Modern Trends in Livestock Production“ (ISBN 978-86-82431-80-0, COBISS.SR-ID 125636361, Narodna biblioteka Srbije, Beograd, www.istocar.bg.ac.rs).
Simpozijum su zatvorili prof. dr Martin Wähner (Anhalt University of Applied Sciences, Brenwud, Germany) i dr Nikola Delić, direktor Instituta za stočarstvo, Beograd-Zemun i predsednik Organizacionog komiteta.